V případě, že se rozhodnete firmu prodat, neotálejte s prodejem, protože by vaše firma mohla začít ztrácet na hodnotě. Po konečném rozhodnutí je třeba ihned začít podnikat potřebné kroky. V případě většího podniku je nutné informovat nejvyšší managament, protože máme zkušenosti s tím, že plánovaný prodej firmy je zbytečné tajit, protože je třeba provést úkony, o kterých se management firmy dozví, ale zároveň se informace o prodeji firmy nesmí stát veřejně přístupnou.

Dejte si pozor na kritická místa

V případě prodeje vaší firmy je důležité mít v pořádku účetnictví a zároveň také případnému kupci připravit dokumenty, kde se dozví, co může od své budoucí firmy očekávat.

Dokument o prodeji firmy by měl obsahovat přehledné informace o firmě, její organizační struktuře a o interních rozhodovacích procesech. Je potřeba najít slabiny firmy a vypořádat se s nimi.

Cena společnosti je diskutabilní a důležitým faktem je hospodářský výsledek, známost firmy v obchodních kruzích, tradice atd.. Při prodeji vlastní firmy je třeba být kritický a nenadhodnocovat firmu.

Smlouvy jsou nejdůležitější

Při formování smluv je třeba si dát pozor na podmínky plateb. Nejoptimálnější bývá způsob formou notářské úschovy nebo bankovního akreditivu.

Smlouvy jsou nejpodstatnější částí, protože sebemenší chyba může znamenat problém ústící do katastrofy. Odborník na prodej firem Vám zajistí vypracování smluv potřebných k prodeji vaší firmy, protože ušetřený čas nebo peníze nestojí za chybu ve smlouvě, která Vám zkomplikuje celý proces prodeje vaší firmy.

Prodej a nákup fungujících firem je na Slovensku dlouho zaběhlý trh. Naše komplexní a kvalitní služby při prodeji obchodních společností a poradenství pro klienty na Slovensku, v Čechách, v Polsku, v UK, v USA, v Hong-Kongu jsou zárukou kvalitních služeb a hladkého průběhu procesu. Neriskujte, svěřte se do naší péče a máte jistotu, že vaše koupě a prodej firmy proběhne bez problémů.

Seznam firem

Prodej firem

Neztrácejte čas s daněmi, registrací, sídlem, poplatky a založením.
Seznam firem