Jaké živnostenské oprávnění potřebuji v USA? Odpověď je, že pokud chcete podnikat v USA tak obvykle žádné. Výjimkou jsou holiči, automechanici a jiné osobní služby. Například, pokud si chcete založit LLC v USA (např. LLC v Delaware, LLC v Nevada nebo LLC v California) a prodávat software nebo aplikace přes Apple AppStore, Android Store, přes Vaši online stránku nebo osobním prodejem, tak nepotřebujete pro LLC vyřizovat živnost. Totéž platí pokud si chcete založit Ltd., nebo založit Inc. nebo založit Corp., přičemž Inc. a Corp. je totéž jako Ltd., tj. jde jen o jiné označení zcela stejného typu společnosti.

Mám zájem

Založení firmy v USA

Neztrácejte čas s daněmi, registrací, sídlem, poplatky a založením.
Mám zájem

Pokud prodáváte nebo obchodujete v USA, tak Vám obvykle stačí jen založit si LLC a začít obchodovat nebo prodávat. Činnosti, které obvykle vyžaduje oprávnění od místních orgánů jsou auto mechanici, instalatéři, elektrikáři, stavbaři, exekutoři, pojišťovací agenti, realitní makléři, a každý, kdo poskytuje osobní služby (tj., holiči, kosmetické, lékaři a zdravotní sestry).

V USA jsou tři druhy orgánů: federální, státní a obecní (městské). Vydávání živností v USA a podnikatelských oprávnění v USA je většinou záležitostí státních orgánů, tj. tato kompetence nepatří federálním orgánům.

Pokud máte jakékoli další dotazy ohledně podnikání v USA, obchodování v USA nebo předávání v USA, tak nás neváhejte kontaktovat.

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně víz do USA, zelené karty do USA nebo emigrovania do USA, prosím prostudujte si informace na stránce vizadousa.cz a kontaktujte zkušených odborníků pro oblast víz do USA na kontaktním formuláři na této stránce vizadousa.cz