Firma na Slovensku

Založení slovenské společnosti nebo expanze podnikatelských aktivit na Slovensko může firmám a jejich vlastníkům poskytnout zajímavé výhody, kterými jsou především nižší náklady spojené s levnější pracovní silou.

Další výhodou založení s.r.o. na Slovensku sú nízke náklady na založení – jenom 8.000 Kč včetne soudních a správních poplatků. Objednat založení kteréhokoliv typu společnosti si můžete tady přes online formulář. Proces založení slovenské s.r.o. trvá kolem 10-14 dní.

Poskytujeme veškerý potřebný servis pro založení obchodní společnosti na Slovensku. Dále Vám můžeme zajistit doplňkové služby spojené s fungováním slovenskej společnosti, včetně sídla, přeposlaní pošty, registrace k DPH, podání daňových přiznání, vedení účetnictví, virtuální kanceláře či právní poradenství.

Nejpopulárnější formou společnosti na Slovensku je s.r.o. obdoba německé GmbH nebo polské Sp. z o.o.. Na Slovensku existují i další typy firem: a.s. – akciová společnost, obdoba německé AG nebo anglické Ltd., dále  k.s. – komanditní společnost obdoba anglické LP nebo německé KG a v.o.s. – veřejná obchodní společnost obdoba anglického Partnership nebo německé OHG.

Založení – dokumenty a předpoklady

Založení trvá 10-14 dnů. Základní kapitál společnosti sro je minimálně 5000 EUR (cca 135 500 Kč) a musí být splaceny na bankovní účet firmy před založením. Firmu s.r.o. může založit jedna nebo více jednotlivců nebo firem a minimální vklad jednoho společníka musí být 750 EUR (cca 20 000 Kč). Minimální základní kapitál firmy a.s. je 25.000 EUR (cca 678 000 Kč). Jednatelé firmy s.r.o. nebo a.s. musí mít trvalý pobyt ve státě OECD a musí před zápisem poskytnout výpis z rejstříku trestů jejich domovské země nebo prohlášení, že výpis z rejstříku trestů se v jejich domovské zemi nevydává a že jsou bezúhonní. Kromě toho musí jednatelé a společníci předložit kopii pasu nebo občanky. Před založením firmy na Slovensku je třeba otevřít účet, aby společníci mohli vložit na účet základní kapitál.

Daně na Slovensku

Daň z příjmu. Sazba daně z příjmu právnických osob na Slovensku je ve výši 22%. Daňové přiznání je třeba podat do 31.3. každého roku a tuto lhůtu je možné prodloužit k 30.6. každého roku.

DPH. Sazba DPH na Slovensku je 20% a snížená sazba je 10%. Snížená sazba platí například pro knihy a zdravotní pomůcky. Nový plátce DPH musí vždy podávat DPH přiznání každý měsíc. Po dvanácti měsících lze změnit frekvenci podávání přiznání na 3 měsíce.Při obratu nad 100.000 Kč musí firmy podávat DPH přiznání měsíčně. DPH přiznání musí být podáno nejpozději do 25. dne v měsíci.

Daňová licence. Daňová licence je minimální výše daně z příjmů právnických osob, kterou je poplatník povinen zaplatit. Výše daňové licence je závislá na tom zda je sro plátce DPH a od výše ročního obratu. Za první rok existence Vaší společnosti se daňová licence neplatí.

Otevření bankovního účtu

Slovenská firma si může otevřít účet ve většině států světa, protože Slovensko je považováno bankami za dostatečně věrohodnou zemi.

Formulář a poplatky

Založení firmy na Slovensku

Potřebujete ihned firmu na Slovensku?

Doporučujeme Vám partnerského prodejce ready made firem na Slovensku.

Rozjeďte váš vlastní byznys na Slovensku!

17 července, 2014|0 komentářů

Nejčastějšími formami podnikání na Slovensku jsou podnikání na živnost, nebo prostřednictvím společnosti s ručením omezeným. Většina odborníků jednoznačně doporučuje s.r.o. Výhody založení s.r.o. na Slovensku Jako jednatel společnosti s ručením omezeným nemusíte platit odvody [...]

Založení společnosti na Slovensku

15 července, 2014|0 komentářů

Rozšiřte své podnikání na Slovensko. Zbavte se přehnaného formalismu a založte si novou obchodní společnost na Slovensku. Kromě založení firmy, poskytnutím služeb účetnictví a poradenství, získáte díky našemu širokému portfoliu služeb i registrační sídlo [...]

Kromě zakládání společností v zahraničí, poskytujeme i služby na Slovensku, které se vhodně doplňují nebo jsou nezbytným předpokladem využití Vašich zahraničních společností:

  • založení s.r.o. na Slovensku
  • založení a.s. na Slovensku
  • poskytnutí sídla na Slovensku
  • změny v obchodním rejstříku
  • převody obchodních podílů a akcií

V případě zájmu o tyto služby nás prosím kontaktujte přes kontaktní formulář nebo telefonicky.